Kalkulator do obliczania ścian

Na koszty budowy domu składa się wiele wydatków. Jednym z większych jest zawsze cena wymurowania ścian. Dzięki prostemu w obsłudze kalkulatorowi możesz szybko przekonać się, ile wydasz na wszystkie ściany budynku lub tylko wybrane mury. Sprawdź także dodatkowe funkcje kalkulatora do ścian.

W tym artykule:

  • Co wylicza kalkulator do obliczania ścian?
  • Dodatkowe funkcje kalkulatora
  • Jak obliczyć koszty budowy domu?

Ściany mają różne wymiary, a dodatkowo mogą być w nich umieszczone rozmaite otwory. Poza tym można budować je z wielu różnych materiałów, które różnią się nie tylko zużyciem, ale także rodzajem spoiwa. Pomimo tego zawsze możesz precyzyjnie obliczyć koszt wybudowania praktycznie dowolnej ściany nie tylko przy użyciu najpopularniejszych materiałów, lecz nawet takich, które dopiero wejdą na rynek. Sprawdź, jak to możliwe.

Co wylicza kalkulator do obliczania ścian?

Kalkulator do obliczania ścian to narzędzie precyzyjne, chociaż proste w obsłudze. Dzięki niemu błyskawicznie obliczysz:

  • ilość materiału potrzebnego do wzniesienia ścian,
  • ilość spoiwa, 
  • całkowite koszty materiału oraz spoiwa,
  • koszty robocizny. 

Do przeliczeń będziesz potrzebował wymiarów ścian, które możesz odczytać np. z projektu domu oraz ceny wymurowania jednego metra kwadratowego muru. Powinieneś również określić rodzaj materiału budowlanego oraz jego jednostkową cenę (np. cenę bloczka lub pustaka ceramicznego). 

Informacje te wpisujesz w odpowiednie pola kalkulatora do ścian. Możesz przeliczyć pojedynczy mur, albo wszystkie ściany budynku. Arkusz Excela podsumuje wszystkie wydatki, ale nadal będą widoczne poszczególne koszty robocizny, materiału itd. 

Dodatkowe funkcje kalkulatora do ścian

Aby uzyskać precyzyjne wyniki, należy od powierzchni ścian odjąć wszelkie występujące w nich otwory. Dlatego oprócz zewnętrznych wymiarów murów podajesz również rozmiary okien, drzwi itp. Co ważne, otwory, tak jak i same ściany, mogą mieć kształt trójkąta, koła albo jego części. Nasz kalkulator do ścian bez problemu oblicz ich powierzchnię i koszt wykonania. 

W arkuszu materiał budowlany wybierasz z rozwijanej listy, na której znajdują się najpopularniejsze produkty znanych marek. 

Jak obliczyć koszty budowy domu?

Do obliczania kosztów budowy domu najlepiej wykorzystać dokładne kalkulatory, które przeliczają wydatki związane z wykonaniem poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Jedynie takie rozwiązanie umożliwia osiągnięcia rzeczywistych, sprawdzalnych wyników. Dzięki temu możesz na bieżąco kontrolować wykorzystanie budżetu. 

Nasze proste w obsłudze kalkulatory umożliwiają dokładną wycenę realizacji projektu. Możesz również szybko sprawdzić, jak zmienią się koszty budowy domu, jeżeli użyjesz np. innych materiałów albo zmienisz parametry konstrukcyjne. 

Obejrzyj najnowsze wideo o tym, jak używać naszego kalkulatora do ścian

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *